HDC25S3000C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S3000C is not available
HDC25S3000C
DigiKey Part Number
4306-HDC25S3000C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S3000C
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C