HDC25M3S60TS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25M3S60TS is not available
HDC25M3S60TS
DigiKey Part Number
4306-HDC25M3S60TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25M3S60TS
Description
HDC25M3S60TS
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C