DD62M3S00Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M3S00Z is not available
DD62M3S00Z
DigiKey Part Number
4306-DD62M3S00Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M3S00Z
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C