DD44M32S00S/AA-49 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD44M32S00S/AA-49 is not available
DD44M32S00S/AA-49
DigiKey Part Number
4306-DD44M32S00S/AA-49-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD44M32S00S/AA-49
Description
DD44M32S00S/AA-49
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C