AX7MBF2-270.0000T
DigiKey Part Number
AX7MBF2-270.0000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX7MBF2-270.0000T
Description
XTAL OSC XO 270.0000MHZ CML SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 MHz XO (Standard) CML Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AX7MBF2-270.0000T Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
68mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Output
CML
Current - Supply (Disable) (Max)
67mA