AX7DAF1-400.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 0
Datasheet
400 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
Abracon ClearClock PLL-Based Crystal Oscillators
AX7DAF1-400.0000T
DigiKey Part Number
AX7DAF1-400.0000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX7DAF1-400.0000T
Description
XTAL OSC XO 400.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
AX7DAF1-400.0000T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
70mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
65mA