AX5PBF3-156.2500C
DigiKey Part Number
AX5PBF3-156.2500C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX5PBF3-156.2500C
Description
OSC XO 156.25MHZ 2.5V LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AX5PBF3-156.2500C Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
110mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
100mA