AX5MCF4-491.5200C
DigiKey Part Number
AX5MCF4-491.5200C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX5MCF4-491.5200C
Description
OSC XO 491.52MHZ 1.8V CML
Customer Reference
Detailed Description
491.52 MHz XO (Standard) CML Oscillator 1.8V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AX5MCF4-491.5200C Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
85mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
85mA