AX5MBF1-1244.0000C
DigiKey Part Number
AX5MBF1-1244.0000C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX5MBF1-1244.0000C
Description
OSC XO 1.244GHZ 2.5V CML
Customer Reference
Detailed Description
1.244 GHz XO (Standard) CML Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AX5MBF1-1244.0000C Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
85mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
85mA