AX5DCF3-175.0000C
DigiKey Part Number
AX5DCF3-175.0000C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX5DCF3-175.0000C
Description
OSC XO 175MHZ 1.8V LVDS
Customer Reference
Detailed Description
175 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AX5DCF3-175.0000C Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
80mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
70mA