AX5DCF1-620.0000C
DigiKey Part Number
AX5DCF1-620.0000C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX5DCF1-620.0000C
Description
OSC XO 620MHZ 1.8V LVDS
Customer Reference
Detailed Description
620 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AX5DCF1-620.0000C Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
80mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
70mA