AX5DBF1-311.0400C
DigiKey Part Number
AX5DBF1-311.0400C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX5DBF1-311.0400C
Description
OSC XO 311.04MHZ 2.5V LVDS
Customer Reference
Detailed Description
311.04 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
AX5DBF1-311.0400C Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
80mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
70mA