ASVMPLV-150.000MHZ-LC-T
DigiKey Part Number
535-12187-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12187-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12187-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASVMPLV-150.000MHZ-LC-T
Description
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
150 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASVMPLV-150.000MHZ-LC-T Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
32mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA