ASVMPC-32.768MHZ-LY-T3 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
32.768 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Abracon: Who We Are Today
ASVMPC-32.768MHZ-LY-T3
DigiKey Part Number
ASVMPC-32.768MHZ-LY-T3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASVMPC-32.768MHZ-LY-T3
Description
MEMS OSC XO 32.7680MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASVMPC-32.768MHZ-LY-T3 Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA