ASVMPAHC-312.5000MHZ-LR-PD-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
New at DigiKey
Image for ASVMPAHC-312.5000MHZ-LR-PD-T is not available
ASVMPAHC-312.5000MHZ-LR-PD-T
DigiKey Part Number
535-ASVMPAHC-312.5000MHZ-LR-PD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASVMPAHC-312.5000MHZ-LR-PD-T
Description
MEMS OSC 312.5000MHZ SMD
Detailed Description
312.5 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
40mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)