ASVMPAC-148.5000MHZ-LJ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for ASVMPAC-148.5000MHZ-LJ-T is not available
ASVMPAC-148.5000MHZ-LJ-T
DigiKey Part Number
535-ASVMPAC-148.5000MHZ-LJ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASVMPAC-148.5000MHZ-LJ-T
Description
MEMS OSC 148.5000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
148.5 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
27mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
23mA