ASPI-M2512-R68M-T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Abracon LLC
In Stock: 1.133
Datasheet
68 nH Unshielded Inductor Nonstandard, 2 Lead
Abracon: Who We Are Today
Tiny but Mighty 2.0
ASPI-M2512-R68M-T
DigiKey Part Number
ASPI-M2512-R68M-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-M2512-R68M-T
Description
FIXED IND 68NH SURFACE MOUNT
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-M2512-R68M-T Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%