ASPI-M2512-1R0N-T
DigiKey Part Number
ASPI-M2512-1R0N-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-M2512-1R0N-T
Description
FIXED IND 1UH SURFACE MOUNT
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Unshielded Inductor Nonstandard, 2 Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-M2512-1R0N-T Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±30%