Image for ASPI-6045S-1R0N-T is not available
ASPI-6045S-1R0N-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-6045S-1R0N-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-6045S-1R0N-T
Description
FIXED IND 1UH 5.14A 14.3 MOHM
Detailed Description
1 µH Shielded Wirewound Inductor 5.14 A 14.3mOhm Max 2424 (6060 Metric)
DC Resistance (DCR)
14.3mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
250kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Package / Case
2424 (6060 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
2424
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
9.85A