ASPI-4030S-820M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-4030S-820M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-4030S-820M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-4030S-820M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-4030S-820M-T
Description
FIXED IND 82UH 470MA 1.06 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 470 mA 1.06Ohm Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-4030S-820M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
660mA
DC Resistance (DCR)
1.06Ohm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
5.6MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)