ASPI-2012-R47M-T
DigiKey Part Number
535-12302-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-2012-R47M-T
Description
FIXED IND 470NH 2A 50 MOHM SMD
Detailed Description
470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 50mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-2012-R47M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.55A
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)