ASPI-1207S-180M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-1207S-180M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-1207S-180M-T
Description
FIXED IND 18UH 3.9A 39 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 µH Shielded Wirewound Inductor 3.9 A 39mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ASPI-1207S-180M-T Models
DC Resistance (DCR)
39mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)