ASPI-1207S-121M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-1207S-121M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-1207S-121M-T
Description
FIXED IND 120UH 1.6A 250 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 µH Shielded Wirewound Inductor 1.6 A 250mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)