ASPI-0628-4R7M-T1
DigiKey Part Number
535-12806-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12806-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12806-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-0628-4R7M-T1
Description
FIXED IND 4.7UH 3A 31 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 31mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-0628-4R7M-T1 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.7A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
31mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
0628
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)