ASPI-0428S-221M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-0428S-221M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-0428S-221M-T
Description
FIXED IND 220UH 210MA 2 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 210 mA 2Ohm Max Nonstandard
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
2Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)