ASFLMPLV-68.000MHZ-LR
DigiKey Part Number
6290-ASFLMPLV-68.000MHZ-LR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFLMPLV-68.000MHZ-LR
Description
MEMs Osc 68 MHz LVDS 5032 6-SMD
Customer Reference
Detailed Description
68 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Series
Frequency Stability
25ppm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
32mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)