ASFL1-32.768MHZ-EC-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 1.428
Datasheet
32.768 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ASFL1-32.768MHZ-EC-T
DigiKey Part Number
300-8259-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFL1-32.768MHZ-EC-T
Description
XTAL OSC XO 32.7680MHZ HCMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASFL1-32.768MHZ-EC-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
45mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)