ASEMPLV-100.000MHZ-LY
DigiKey Part Number
6290-ASEMPLV-100.000MHZ-LY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEMPLV-100.000MHZ-LY
Description
MEMs Osc 100 MHz LVDS 3225 6-SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Series
Frequency Stability
±10ppm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
32mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)