ASEMPHC-100.000MHZ-LR-T
DigiKey Part Number
535-9459-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9459-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9459-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEMPHC-100.000MHZ-LR-T
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.6V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASEMPHC-100.000MHZ-LR-T Models
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
35mA
Type
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
HCSL
Current - Supply (Disable) (Max)
26mA