ASEMPALP-148.5000MHZ-LJ-PD-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for ASEMPALP-148.5000MHZ-LJ-PD-T is not available
ASEMPALP-148.5000MHZ-LJ-PD-T
DigiKey Part Number
535-ASEMPALP-148.5000MHZ-LJ-PD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEMPALP-148.5000MHZ-LJ-PD-T
Description
MEMS OSC 148.5000MHZ SMD
Detailed Description
148.5 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
50mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)