ASDMB-29.4912MHZ-LC-T
DigiKey Part Number
535-ASDMB-29.4912MHZ-LC-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASDMB-29.4912MHZ-LC-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASDMB-29.4912MHZ-LC-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDMB-29.4912MHZ-LC-T
Description
MEMS OSC XO 29.4912MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
29.4912 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASDMB-29.4912MHZ-LC-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
16mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)