APARN1204-S2450
DigiKey Part Number
535-14714-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14714-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14714-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APARN1204-S2450
Description
COMP WIFI/BLUETOOTH/BLE PTCH ANT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™ Ceramic Patch Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
APARN1204-S2450 Models
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
1
Series
VSWR
3
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss
-7dB
Part Status
Active
Gain
2dBi
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz