AMPMEFB-33.0000T
DigiKey Part Number
535-14571-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMPMEFB-33.0000T
Description
MEMS OSC XO 33.0000MHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
33 MHz XO (Standard) Oscillator 1.71V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-VDFN
EDA/CAD Models
AMPMEFB-33.0000T Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3mA (Typ)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
4-VDFN
Base Resonator
Supplier Device Package
4-DFN (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
160µA
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V