Image for AMMLPVBVJS-156.2500T is not available
AMMLPVBVJS-156.2500T
DigiKey Part Number
535-AMMLPVBVJS-156.2500TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPVBVJS-156.2500T
Description
MEMS OSC 156.2500MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Package / Case
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)