AMMLPVAVRE-156.2500
DigiKey Part Number
6290-AMMLPVAVRE-156.2500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPVAVRE-156.2500
Description
Oscillator 7050 4-SMD 156.25MHz
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
7.5mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)