Image for AMMLPVAVJS-33.3330T is not available
AMMLPVAVJS-33.3330T
DigiKey Part Number
535-AMMLPVAVJS-33.3330TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPVAVJS-33.3330T
Description
MEMS OSC 33.3330MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.3333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Package / Case
4-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)