AMMLPFLBXRS-156.2500
DigiKey Part Number
6290-AMMLPFLBXRS-156.2500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPFLBXRS-156.2500
Description
Oscillator 5032 4-SMD 156.25MHz
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)