AMMLPFLBVRS-80.0000
DigiKey Part Number
6290-AMMLPFLBVRS-80.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPFLBVRS-80.0000
Description
Oscillator 5032 4-SMD 80MHz 25pp
Customer Reference
Detailed Description
80 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
7.5mA
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)