AMMLPFLBLRS-33.3330T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for AMMLPFLBLRS-33.3330T is not available
AMMLPFLBLRS-33.3330T
DigiKey Part Number
535-AMMLPFLBLRS-33.3330TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPFLBLRS-33.3330T
Description
MEMS OSC 33.3330MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33.3333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)