AMMLPFLBLRE-14.7456
DigiKey Part Number
6290-AMMLPFLBLRE-14.7456-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPFLBLRE-14.7456
Description
Oscillator 5032 4-SMD 14.7456MHz
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
7.5mA
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)