Image for AMMLPFLAVJS-24.0000T is not available
AMMLPFLAVJS-24.0000T
DigiKey Part Number
535-AMMLPFLAVJS-24.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPFLAVJS-24.0000T
Description
MEMS OSC 24.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)