AMMLPFLAVJE-33.0000
DigiKey Part Number
6290-AMMLPFLAVJE-33.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPFLAVJE-33.0000
Description
Oscillator 5032 4-SMD 33MHz 20pp
Customer Reference
Detailed Description
33 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
7.5mA
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)