AMMLPEBXRS-156.2500
DigiKey Part Number
6290-AMMLPEBXRS-156.2500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPEBXRS-156.2500
Description
Oscillator 3225 4-SMD 156.25MHz
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
7.5mA
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)