AMMLPEBLRS-32.0000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for AMMLPEBLRS-32.0000T is not available
AMMLPEBLRS-32.0000T
DigiKey Part Number
535-AMMLPEBLRS-32.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPEBLRS-32.0000T
Description
MEMS OSC 32.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
7.5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)