Image for AMMLPDAVCS-148.5000T is not available
AMMLPDAVCS-148.5000T
DigiKey Part Number
535-AMMLPDAVCS-148.5000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPDAVCS-148.5000T
Description
MEMS OSC 148.5000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
148.5 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
7.5mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)