AMMLPABLJS-18.4320T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for AMMLPABLJS-18.4320T is not available
AMMLPABLJS-18.4320T
DigiKey Part Number
535-AMMLPABLJS-18.4320TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPABLJS-18.4320T
Description
MEMS OSC 18.4320MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.432 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±20ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
7.5mA
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)