AISC-Q0402-8N7J-T
DigiKey Part Number
535-AISC-Q0402-8N7J-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AISC-Q0402-8N7J-T
Description
FIXED IND 8.7NH 480MA 200 MOHM
Detailed Description
8.7 nH Unshielded Wirewound Inductor 480 mA 200mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
18 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
4.1GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.61mm)