AISC-1008HQ-22NJ-T
DigiKey Part Number
535-12243-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12243-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12243-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AISC-1008HQ-22NJ-T
Description
FIXED IND 22NH 1.4A 70 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.4 A 70mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AISC-1008HQ-22NJ-T Models
Category
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
62 @ 350MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.05GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)