AISC-1008F-3R3K-T (2K/REEL) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AISC-1008F-3R3K-T (2K/REEL) |
Description | FIXED IND 3.3UH 450MA 1.7 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 1.7Ohm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AISC-1008F-3R3K-T (2K/REEL) Models |
Category | DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 23 @ 50MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 7.9 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1008 (2520 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm) |