AISC-1008-R15G-T
DigiKey Part Number
535-AISC-1008-R15G-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AISC-1008-R15G-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AISC-1008-R15G-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AISC-1008-R15G-T
Description
FIXED IND 150NH 580MA 620 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 580 mA 620mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
AISC-1008-R15G-T Models
Category
DC Resistance (DCR)
620mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
800MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)